Do města i do přírody

Nevíte, jakým způsobem se efektivně přemisťovat po městě? Existuje mnoho možností. Pro velkou část lidí je nejvhodnější auto, případně motorka, ale jejich provoz je poměrně nákladný, a navíc je tu ještě jedna podstatná maličkost, a sice, že se s jejich pomocí nedokážete dostat všude. Leckde jsou totiž různé uzavírky pro motorová vozidla, takže auta a motocykly mají v těchto lokalitách smůlu. Standardně se dá po městě jezdit i na bicyklu, pro který uzavírky ani zácpy neplatí. Je možné se s ním dostat takřka všude. Navíc se na něm dá dobře natrénovat fyzická kondice, ale ani on není dokonalý. V letních měsících, kdy se mohou teploty vyšplhat opravdu vysoko, není fyzická námaha zrovna doporučována, tudíž ani jízda na bicyklu. Naštěstí existuje zlatá střední cesta, která dokáže oslovit široké vrstvy, a tou je moderní elektrokolo, které se dá koupit v mnoha provedeních.

elektrokolo

 

 

Jedná se o kombinaci všech tří výše zmíněných klasických dopravních prostředků. Při jízdě na něm se nemusíte namáhat stejně tak jako při jízdě na motorce nebo v autě a zároveň se s ním dostanete prakticky kamkoliv budete chtít, stejně jako kdybyste si vyrazili na bicyklu. Když k tomu připočtete nízkou energetickou náročnost, sympatický vzhled, nízkou hmotnost a poměrně velkou rychlost, vyjde vám, že elektrokolo je takřka dokonalý dopravní prostředek.

e-bike

 

 

Široký výběr

 

Skvělé je, že nejde pouze o prostředek, kterým byste mohli jezdit jen po městských aglomeracích, ale můžete ho využít například i při výletu do přírody a dokonce do hor. Výběr jednotlivých typů elektrokol je stejně široký, jako u běžných bicyklů. Koupit si tak můžete modely skládací, městské, trekové nebo horské. Jejich cena je samozřejmě vyšší než u standardních kol, ale zároveň si je lze koupit za daleko menší peníze než například středně dobrou motorku. Taková nabídka už stojí za pár minut přemýšlení.

4.2/5 - (6 votes)