Prášek na mytí nádobí v myčce

Prášek do myčky či tablety do myčky jsou jednou z nejméně příjemných položek na našich účtech. Pokud i vám tato položka tak zvaně vadí a raději byste svoje peníze investovali někam jinam, je možné, že i vy si budete v takovém případě chtít vyrobit vlastní tablety do myčky za hubičku.
Výhodou domácí výroby těchto prostředků je to, že proti zakoupenému zboží si nemusíte dále pořizovat změkčovač vody, prostředky proti usazování vodního kamene, protože všechno je již obsaženo v domácích prostředcích.
hrnek v myčce
Co budete potřebovat?
Na výrobu domácího prostředku do myčky budete potřebovat:
•        300 g jedlé sody
•        300 g práškové sody na praní
•        150 g kuchyňské soli
•        150 g kyseliny citronové
Jak na to?
Jedlou sodu, práškovou sodu na praní, kuchyňskou sůl i kyselinu citronovou jednoduše smíchejte a uzavřete do dózy s víčkem. Vzhledem k tomu, že například 500 g jedlé sody pořídíte cca za 40,- Kč, 500 g práškové sody na praní za 40,- Kč, 500 g jedlé soli za 20,- Kč a 450 g kyseliny citronové za 60,- Kč, je vám jasné, že při výrobě vlastního prostředku dost ušetříte.
Na co si dát pozor?
Na vlhkost! Opravdu vyberte dózu, která je uzavíratelné a nedostane se vám do ní v žádném případě vlhkost. Pokud by se tak stalo, kyselina citronová ztvrdne a místo prášku budete mít jednu obrovskou tabletu.
Jak prášek používat?
•        Do dvířek určených na tablety či prášek na mytí nádobí vložte maximálně dvě lžičky této vyrobené směsi a přidejte maximálně dvě kapičky normálního jaru na ruční mytí.
•        Do vnitřku myčky nalijte půl hrnečku octa, aby vaše sklenky získaly ještě větší lesk.
•        Zapněte klasický program na mytí, jako jste zvyklí!
citrusy u ručníků
Proč toto podstupovat?
Důvodů, proč si vyrábět takové výrobky doma je hned několik. Za prvé ušetříte ročně poměrně velké peníze právě díky tomu, že budete používat takové prostředky, ve kterých přesně víte, co je. Za druhé šetříte přírodu, protože takové výrobky jsou výrazně ekologičtější než ty, které kupujeme v obchodě.