Různé typy dřevěných podlah zdobí nejen naše domovy

V zásadě se dá shrnout, že existují pouze dva typy dřevěných podlah, plovoucí a lepené, ale ono to není zase až tak jednoduché rozdělení. Ty se totiž dělí dále a přináší další možnosti a nabídky dřevěných podlah.parketový vzor tmavší podlahy

  • Třívrstvé dřevěné podlahy se hodně využívají tam, kde se majitelé rozhodli mít podlahový vytápěný komfort. Jsou založené na tak zvané sendwichové konstrukci. Ta se skládá z několika částí a dohromady po nalepení vytváří příjemný celek.
  • Dvouvrstvé podlahy dají také pěkně vyniknout kráse dřeva a opět jim nebude vadit podlahové vytápění. Podlaha by se měla lepit celoplošně k podkladu za pomoci elastického lepidla. Tím se přirozeně sníží hlučnost při chození.
  • Mozaikové parkety mají své kouzlo a především s nimi nepohrne žádný interiér. Mohou se různě sestavovat, tvořit obrazce atd. Záleží na fantazii a umění.
  • Masivní podlahy a parkety jsou naprosto skvělou volbou pro bezproblémové užívání. Dřevěná podlaha masiv Yesinterier představuje robustnější podlahovou krytinu a její předností je schopnost absorpce a uvolňování vlhkosti, což zase pro změnu přispívá k udržování stabilního klimatu v místnosti. Tento typ podlah zamezuje nežádoucím elektrostatickým výbojům. Jen by se mělo dbát větší opatrnosti, aby se na podlaze nenacházely malé kamínky nebo drobný písek.
  • Prkna na podlahu jsou doporučena pro celoplošné položení, ale svým způsobem v místnosti působí také velmi příjemně a vzdušně.

podlaha v kuchyni

Bez péče to nepůjde

Je v podstatě jedno jakoudřevěnou podlahu necháme působit v našem interiéru, ale vzhledem k tomu, že se jedná o živý materiál, tak časem skutečně může změnit své vlastnosti a je třeba trochu přinést novou jiskru. Což skvěle pomohou vyřešit povrchové úpravy podlah. V dnešní době si lze vybrat mezi kvalitní olejovou úpravou nebo přistoupit k lakované verzi. Ta podá také skvělý výsledek hladké a lesklé podlahové krytiny. Nicméně olejová úprava je v dnešní době žádanější, možná vzhledem k tomu, že se jedná o další zcela přírodní materiál.

5/5 - (1 vote)