Užívejte si každý taneční krok

Máte rádi tance, ať už ty standardní, nebo latinskoamerické? V tom případě určitě moc dobře víte, jak zásadní je kvalitní a správně vybraná obuv, která vám perfektně sedí. Právě z tohoto důvodu byste se neměli bát zainvestovat do opravdu kvalitního páru , který s vámi probrázdí nejeden parket. Jak však správně vybrat? Na jaké parametry se při výběru vůbec zaměřit? To jsou otázky, které si pokládá každý, kdo si poprvé vybírá vhodnou obuv.

pohozené boty

Správná velikost

Naprosto nezbytné je, aby vám obuv perfektně seděla, máme tím na mysli velikost. Je důležité, aby vás netlačila přední strana do palce, a zároveň aby nedocházelo k dráždění paty. Určitě si tedy neváhejte pořádně změřit délku stélky, což je velmi důležitý údaj. Dále je důležité, aby vás pár nikde jinde netlačil, někdo má potíže například se šířkou boty nebo třeba s oblastí, kde dochází ke styku s nártem. Je zkrátka potřeba, abyste již po prvním obutí cítili, že boty vám padnout tak, jako by byly šité přímo pro vás.

Na výšce záleží

Určitě také nepřeceňte své možnosti, co se týká velikosti podpatku. Uvědomte si, že ať už tančíte standardní či latinskoamerické tance, budete potřebovat jistý a sebevědomý krok. Toho určitě nedocílíte, pokud zvolíte nepřiměřeně vysoké podpatky. Na druhou stranu se ani nepodceňujte, je důležité se všechny kroky naučit právě na podpatcích, takže určitě nevolte pár, který bude mít třeba jen dva nebo tři centimetry.

taneční boty pro ženy

Myslete i na to, že je důležité, aby vám botky ladili ke všem vašim šatům, případně k obleku. Určitě tedy není od věci zvolit nějaký univerzální pár, ke kterému se budou hodit všechny barvy, vzory a střihy. Dívky nejčastěji volí černou, stříbrnou, zlatou nebo bílou barvu. Všechno to jsou dobré varianty, protože jsou univerzální a budou vypadat skvěle k jakémukoliv modelu.